Haber

Kamyonetin çarptığı kadını öldüren sürücü serbest bırakıldı

HATAY’ın Samandağ ilçesinde su dağıttığı kamyonetle geri manevra yaparken Şakra Irmak’a (77) çarparak ölümüne neden olan Hasan E., hatanın taksirle yapıldığı gerekçesiyle serbest bırakıldı. , kaza mahallini güvenlik kamerasıyla inceleyen savcının tutuklanma talebine rağmen.

Kaza, 10 Ocak’ta Samandağ Yenimahalle’de meydana geldi. Hasan E., su dağıttığı kamyonet ile geri geri giderken arkasından yürüyen Şakra Irmak’a çarptı. Kamyonun altında kalan Irmak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Kazanın ardından gözaltına alınan Hasan E., ifadesinde, “Aracı kullanırken tüm kurallara uydum. Aracın kör noktasında olduğu için Şakra Irmak’ı görmedim. Olayın yaşandığına üzüldüm. .”

Hasan E., savcının sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Samandağ Sulh Ceza Hakimliği, Hasan E’nin kaçma ve delilleri karartma şüphesi bulunmadığı ve suçun taksirle işlendiği gerekçesiyle sorgusunun ardından serbest bırakılmasına karar verdi. Savcının ikinci tutuklama talebi de hakimlik tarafından kabul edilmedi.

Kazaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerine de soruşturma belgelerinde yer verildi. Görüntülerde, sürücüsünün geri geri hareket ettiği kamyonetin arkasından yürüyen bayana çarparak aşağıda bir mola sürüklediği görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu