Haber

Ankara Filistin Dayanışma Platformu, ABD Dışişleri Bakanı Blinken’in Türkiye ziyaretini protesto etti

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Türkiye ziyareti, Ankara Filistin Dayanışma Platformu tarafından ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önünde protesto edildi.

Ankara Filistin Dayanışma Platformu üyeleri, Blinken’in Türkiye’ye gelişini protesto etmek üzere ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı.

Grup adına açıklama yapan Özgür-Der Ankara Şube Başkanı Yasemin Öğüt, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında şu ana kadar 3 bin 900’ü çocuk, 2 bin 405’i kadın olmak üzere toplam 9 bin 700 Filistinlinin şehit edildiğini, en az 35 bin Filistinlinin ise hayatını kaybettiğini söyledi. şehit oldu. Bir Filistinlinin de yaralandığını söyledi.

Saldırılar tüm dünyada kınanırken Batılı yöneticilerin ve medyanın katliamlara ortak olduğunu belirten Öğüt, Blinken’in Türkiye ziyaretine tepki gösterdi.

Öğüt, açıklamasında şunları kaydetti:

“İşgal altındaki topraklara Yahudi olarak gelip savaş suçlusu olarak bırakılan Blinken, işgali normalleştirmek için Türkiye’ye geliyor. İşgalciler ve destekçileri, 240 esiri Hamas’ın elinden almak için çaresiz bir arayışa giriyor. Bu mahkumlardan 10 kat fazlasını yıllardır açık hava hapishanelerinde tutuyoruz.Kimse Siyonistlere bir şey demiyor.Enkaz altında çocuklarımızın bedenleri paramparça olurken, zalimler hala işgalcilerin kendilerini savunma hakkından bahsediyor. Batılı devletler ve medya var gücüyle Filistin halkına saldırıyor.Bütün bu suçlar alenen işlenirken Blinken Türkiye’ye gelecek ve Hamas’la ilişkilerin kesilmesini talep edecek.Biz ise Filistin halkına saldırıyoruz. “İşgale direnmenin terör değil onur olduğunu haykırıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu