Haber

Mardin’de yol asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü, kent genelinde etkili olan kar nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, kentte yolları kapatılan 704 mahalleden 172’sinin yolunun açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü, kent genelinde etkili olan kar nedeniyle merkez, ilçeler ve kırsal mahallelerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda buzlanmaya karşı 500 ton tuz kullanılacak, Mardin Büyükşehir Belediyesi ise 120 işçi, 8 Greyder, 15 Tır ve 6 Kepçe ile karla ilgili çalışmalarını yürütüyor.

Ekiplerin özverili çalışmaları sonucunda kent genelinde 704 kırsal mahalleden 532 mahalleye ulaşım sağlanırken, Artuklu ilçesinde 16, Dargeçit ilçesinde 6, Derik ilçesinde 27, Mazıdağı ilçesinde 28, Midyat ilçesinde 14 mahalleye ulaşım sağlandı. , Nusaybin ilçesinde 12, Ömerli ilçesinde 42, Savur ilçesinde ve Yeşilli ilçesinde 22. 5’i kırsal mahalle olmak üzere 172 mahallenin yolları kar nedeniyle trafiğe kapatıldı. Gruplar, yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Vali ve Başkan Yardımcısı Mahmut Demirtaş, “112 Acil Çağrı Merkezimizde görevli arkadaşlarımız talep ve ihbarlara anında yanıt veriyor. Vatandaşlarımıza zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını tavsiye ediyorum. Şoförlerimizden ricam, kış lastiği ve kar zinciri olmadan yola çıkmamaya özen göstermeleridir.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu